W anime nie brakuje wyrazistych lub dziwacznych postaci. W świecie anime można znaleźć każdy typ osobowości. Niektóre są wesołe i kochają zabawę, a inne są nieśmiałe lub zamknięte w sobie. Dzisiaj porozmawiamy o postaciach z anime, które są ISTP. ISTP to jeden z szesnastu typów osobowości MBTI (Myers-Briggs Type Indicator).

Litery w ISTP oznaczają introwertycznyczującymyślący i postrzegający, odpowiednio. Krótko mówiąc, postacie z ISTP to introwertycy, którzy skupiają się na faktach i szczegółach oraz podejmują decyzje na podstawie faktów, a nie emocji, preferując jednocześnie elastyczność w działaniu.

W tym artykule robimy  lista 15 postaci z anime ISTP. Postacie są numerowane losowo i nie są uszeregowane. Wzięliśmy jedną postać z jednego anime, aby uczynić listę bardziej zróżnicowaną. Przejdźmy zatem do listy.

Lista 15 postaci z anime ISTP

1) Levi Ackerman (Atak Tytanów)

Levi Ackerman jest członkiem Survey Corps i kapitanem Levi Squad. Jest też powszechnie uznawany za „najsilniejszego żołnierza ludzkości”.

Levi jest introwertyczną postacią, do której raczej trudno się zbliżyć. Ma twardą i surową osobowość, ale ma też miękką stronę, która nie jest często widoczna.

Jest człowiekiem, który preferuje porządek, ale nie zawaha się podjąć działania na miejscu w oparciu o swój instynkt. Surowa, ale ludzka osobowość Leviego czyni go ulubioną postacią fanów.

2) Kohaku (dr Stone)

Kohaku pochodzi z wioski Ishigami i jest ich najsilniejszym wojownikiem. Jest młodszą córką wodza i siostrą Rui. Zostaje jednym z pierwszych sprzymierzeńców Senku w Kamiennym Świecie.

Najlepszym aspektem osobowości Kohaku jest jej dobroć i troskliwość. Jest również bardzo lojalna i zrobiłaby wiele dla swoich bliskich.

Ona wierzy w to, co widzi i jest otwarta na różne rzeczy, ale w pewnych momentach może być pochopna. Jej elastyczność postrzegania i głęboko zakorzeniona moralność sprawiają, że Kohaku jest niesamowitym ISTP.

3) Roronoa Zoro (One Piece)

Roronoa Zoro jest szermierzem piratów Słomianego Kapelusza. Jego życiowym celem jest zostanie najsilniejszym szermierzem na świecie, aby dotrzymać obietnicy złożonej jego zmarłej przyjaciółce z dzieciństwa, Kuinie.

Oprócz Robina Zoro jest prawdopodobnie najbardziej małomównym członkiem ze Słomkowych Kapeluszy. Jest bardzo zdyscyplinowany i ma poważne podejście. Zoro jest również bardzo lojalny i nie odwraca wzroku od błędów, raczej chce je naprawić.

Jednak jego szorstka i twarda postawa nie jest pozbawiona sporej dawki dziwactw, co widać, gdy wygłupia się z załogą lub po prostu zawsze, gdy idzie w złą stronę.

4) Touka Kirishima (Tokyo Ghoul)

Touka Kirishima to nastoletni Ghul, osobna rasa ludzi biologicznie kanibale. Pracuje w kawiarni Anteiku zakładzie, w którym każdy pracownik jest Ghulem.

Touka początkowo wydaje się zimna i surowa, ale w jej wnętrzu jest dobroć i łagodność. Tłumi wiele swoich emocji, głównie smutek i ból, aby skupić się na swoim gniewie. Ale jej prawdziwe ja jest kochające i opiekuńcze i zawsze da z siebie wszystko dla swoich bliskich.

5) Hajime Iwaizumi (Haikyuu!!)

Hajime Iwaizumi jest studentem trzeciego roku w Aoba Johsai High (Seijoh) i wicekapitan i as drużyny siatkówki. Jest też przyjacielem z dzieciństwa Toru Oikawy, kapitanem i rozgrywającym drużyny.

Iwaizumi to szorstki i bezpośredni facet. Jest bardzo namiętny i odpowiedzialny oraz ma silny kodeks moralny. Jest nieco szorstki na krawędziach, ale bardzo opiekuńczy dla otaczających go osób.

Iwaizumi jest również bardzo konkurencyjny, ale zna swoje ograniczenia. Nie pozwala, aby konkurencja stała się dla niego toksyczna. To cecha ISTP.

6) Akiko Yosano (Bungou Stray Dogs)

Akiko Yosano posiada umiejętność i sanitariusz Zbrojnej Agencji Detektywistycznej. Jej umiejętność nazywa się Nie umrzesz i pozwala jej wyleczyć każdą ranę bliskiego śmierci pacjenta.

Akiko jest zapaloną feministką, która wierzy w równość mężczyzn i kobiet. Na początku wydaje się urocza i pełna wdzięku, ale w rzeczywistości jest bardzo agresywna z sadystycznymi tendencjami. Akiko jest również niezwykle inteligentna i zdolna, ale ma krótki temperament. Jej dwoistość w postaci spokojnych kompetencji i szalejącego temperamentu czyni ją ISTP.

7) Takumi Usui (Pokojówka Sama)

Takumi Usui jest uczniem Seiko High School, gdzie jest podziwiany za swój wygląd i umiejętności. Zakochuje się w Misaki, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, po tym, jak poznał jej sekret jako kelnerki w kawiarni dla pokojówek.

Usui to fajny facet z zamiłowaniem do żartów. Jest samotnikiem i nie ma wielu przyjaciół, mimo że każdy chce być jego przyjacielem. Usui jest bardzo zręcznym facetem, wyróżniającym się we wszystkim, czego próbuje i rzadko zawodzącym.

Nigdy też nie traci głowy i działa pochopnie, chyba że dotyczy to porywczego obiektu jego uczuć.

8) Celestia Ludenberg (Danganronpa: Trigger Happy Havoc)

Nasza ósma pozycja na liście postaci z anime ISTP to Celestia Ludenberg. Celeste jest uczennicą 87. klasy Akademii Szczytu Nadziei, która bierze udział w zabijaniu szkolnego życia. Jej tytuł w grze to Ultimate Gambler.

Celeste to wyrachowana, przebiegła i manipulująca osoba. Jest także ekspertem w kłamaniu. Celeste zawsze zachowuje zimną krew, ale ma w sobie coś ambitnego, co czyni ją bezwzględną. Jest gotowa zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel, mimo że wie lepiej. A to czyni ją idealnym ISTP.

9) Ash Lynx (Banana Fish)

Ash Lynx jest nastolatką i przywódca gangu nastolatków. Był wcześniej w mafii pod rządami Dino Golzine’a i został zrobiony na niewolnika seksualnego i zabójcę na zlecenie. Próbuje rozwiązać zagadkę bananowej ryby.

Ash to inteligentny i charyzmatyczny facet, którego odwaga i bezczelność skrywają traumę. Ma silną wolę, nie traci nadziei nawet po przejściu piekła. Jest oczytany i wie, jak się poruszać. Ale to wynika z jego instynktu i impulsywności, co czyni go ISTP.

10) Kyoka Jiro (My Hero AcadeKaren)

Kyoka Jiro  jest uczniem klasy 1-A na kursie dla bohaterów w U.A. Liceum. Ma dziwactwo o nazwie Gniazdo słuchawkowe które przejawia się w parze gniazd słuchawkowych zwisających z jej płatków uszu. Jej bohaterka nazywa się Hearing Hero: Earphone Jack.

Jiro to introwertyk, który przez całe życie kochał muzykę. Ma dobre serce i jest raczej nieśmiała. Jiro jest bardzo odważna i odpowiedzialna, ponieważ woli zostać bohaterką i ratować ludzi niż zostać muzykiem. Na początku jest też niezręczna w stosunku do ludzi, ale powoli się rozgrzewa.

11) Saitama (One Punch Man)

Saitama jest najpotężniejszą istotą we wszechświecie. Jako normalny człowiek nienawidził siebie za niezdolność do ratowania ludzi i trenował, aż stał się najsilniejszy. Później zostaje superbohaterem klasy C.

Saitama jest obojętnym człowiekiem, którego wynikiem jest obojętność swojej absolutnej siły. Jest tak potężny, że nic już nie stanowi dla niego wyzwania. To powoduje, że jest obojętny na brak szacunku ludzi wobec niego.

Ale kiedy coś go naprawdę interesuje, Saitama ożywia się. Statyczna osobowość z przewagą jest dowodem na to, że Saitama jest ISTP.

12) Machi Komacine (Hunter x Hunter)

Machi Komacine jest jednym z członków-założycieli grupy przestępczej Phantom Troupe. Jest 3 w grupie. Machi jest utalentowaną transmutatorką i stosuje swój Nen za pomocą strun.

Machi jest osobą małomówną i przez większość czasu zachowuje się chłodno. Prawie nie okazuje emocji i nigdy nie traci opanowania. Ma jednak opiekuńczą naturę i jest bardzo lojalna wobec swoich pierwotnych członków Trupy, zwłaszcza Chrollo. Machi jest również bardzo pewna swoich umiejętności i nie zawaha się wykonać ruchu, gdy zajdzie taka potrzeba.

13) Kyo Sohma (Kosz z owocami)

Kyo Sohma pochodzi z rodziny Sohma i należy do Zodiaków. Jest naczyniem dla kociego ducha chińskiego zodiaku, który sprawił, że jest wykluczony i odizolowany przez inne Zodiaki.

Kyo jest niezręcznym nastolatkiem, który ma problemy z wyrażaniem siebie. Często pokazuje swój temperament i kończy się na mówieniu ostrych rzeczy bez chęci. Ale jego szorstka powierzchowność jest przykrywką dla smutnej i samotnej osoby, którą jest w środku.

Kyo może się tak nie zachowywać, ale rozumie swoją pozycję. To nie powstrzymuje go przed byciem jednak z gorącą głową. Typowa cecha ISTP.

14) Kei Shirogane (Kaguya Sama: Miłość to wojna)

Kei Shirogane jest młodsza siostra Miyukiego, która mieszka z nim i ich ojcem. Czyta w gimnazjum Shuchiin i przyjaźni się z Moehą Fujiwarą, młodszą siostrą Chiki.

Największą cechą osobowości Kei jest to, że jest tsundere. Jest we wczesnych latach nastoletnich i wykazuje charakterystyczną irytację i odrazę do swoich opiekunów, zwłaszcza do brata.

Kei to inteligentna dziewczyna, która już w swoim życiu spotkała się ze smutkiem i traumą. Opiera swoją decyzję na swojej wiedzy, ale nie może powstrzymać się od pokazania swoich niedojrzałych cech w stosunku do Miyukiego i jej ojca.

15) Sougo Okita (Gintama)

Ostatnią postacią z anime ISTP na tej liście jest Sougo Okita. Jest kapitanem pierwszego oddziału Shinsengumi i ich najsilniejszym szermierzem. Sougo jest sadystą i ma głęboką niechęć do Hijikaty, którego nigdy nie tęskni za torturami i żartami.

Sougo ma trochę pokręconą osobowość. Jest introwertykiem, który nosi się z pewnością siebie. Ale kocha ludzi, na których mu zależy i zrobi dla nich wszystko. Sougo jest również bardzo inteligentną osobą, szybko się aktualizuje. Ale w jego osobowości jest też dziecinność, która powoduje, że czasami zachowuje się pochopnie.

Na tym kończymy listę 15 postaci z anime, które są ISTP. Wrócimy z bardziej ekscytującymi listami, takimi jak ta. W międzyczasie przejrzyj nasze inne artykuły, aby spędzić miło czas na czytaniu.

Rób małe rzeczy z wielką miłością.

źródło: redakcja harajuku.pl